Brickos

Hoxhaj: Prizreni me shumë përkrahës të “Fillimit të Ri”

Hoxhaj: Prizreni me shumë përkrahës të “Fillimit të Ri”

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka takuar të hënën përkrahësit e “Fillimit të Ri” në Prizren, me të cilët ka pirë çaj.“Asgjë më i mirë se çaji për ta mbajtur formën dhe koncentrimin në fushatën dinamike të PDK-së nëpër Kosovë. Në Prizren me shumë përkrahës të Fillimit të Ri patëm një bisedë shumë të këndshme ndërkohë që shijonim çajin e shijshëm të këtij qyteti”, ka shkruar Hoxhaj në llogarinë e vet në “Facebook”. Hoxhaj është takuar edhe me të rinjtë dhe studentët e Universitetit të Prizrenit. “Biseduam si ta forcojmë edhe më shumë këtë institucion të arsimit. Krenar me vendimin e qeverisë së parë të PDK-së, si ministër i Arsimit, për themelimin e këtij universiteti”, ka shkruar Hoxhaj.

 

Kontrolloni gjithashtu

Lumir Abdixhiku: Pas një viti me marrëveshjen e Qeverisë Kurti nuk do të flitet më për Asociacion, por për autonomi territoriale

Lumir Abdixhiku: Projekt-statuti i Asociacionit është një autonomi me rrugëtim potencial për federalizim

Kryetari  i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka folur lidhur me  çështjen e dialogut me Serbinë dhe …