Ramush Haradinaj

Haradinaj jep një premtim rreth dialogut Kosovë-Serbi

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma Ramush Haradinaj ka thënë se asnjë raund i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel nuk do të nis pa pasur paraprakisht konsulta brenda gjithë spektrit politik. “Asnjë raund i bisedimeve nuk do të ndodhë pa u konsultuar njëherë brenda nesh, edhe me opozitën, qoftë në parlament dhe me kryetarët e partive politike”, ka thënë Haradinaj në një intervistë për “RTK”-në.

 

Kontrolloni gjithashtu

Hekuran Murati

Koordinatori në Qeverisjen e Mirë të PDK-së, Arben Mustafa, ka përgënjeshtruar ministrit të Financave, Hekuran Murati

Koordinatori për Financa në Kabinetin e Qeverisjes së Mirë të Partisë Demokratike të Kosovës, Arben …