Fillimi / Lajmet / IKSHPK: Në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19
IKSHPK

IKSHPK: Në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë nga COVID-19

Duke u bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin për gjendjen e pandemisë gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Në të thuhet se gjatë 24 orëve, nuk ka pasur asnjë viktimë të shkaktuar nga virusi korona. Ndërkohë që janë identifikuar 6 raste të reja pozitive dhe 5 të tjerë janë shëruar. Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157 mijë e 763 ndërsa numri i rasteve aktive është 335.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Rritja e infektimeve dhe rasteve të vdekjes nga virusi korona ishte e befasishme dhe e paparashikuar

Kurti: Me rikthimin në punë të bllokut B2 Kosova për çdo orë do t’i paguajë rreth 50 mijë euro import më pak

Kryeministri, Albin Kurti e ka vlerësuar lart rikthimin në funksion të bllokut B2. Ai ka ...