MIT
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Ish-sekretares amerikane, Madeleine Albright do t’i ndërtohet bust në Prishtinë
Madeleine Albright

Ish-sekretares amerikane, Madeleine Albright do t’i ndërtohet bust në Prishtinë

Ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright do t’i ndërtohet bust në Prishtinë. Busti do të vendoset në shenjë mirënjohje për kontributin e saj të jashtëzakonshëm në luftën tonë çlirimtare. Njoftohet se busti i saj do të vendoset afër monumentin New Born, në sheshin “Madeline Albright”. Mësohet se ceremonia e përurimit të bustit të saj do të bëhet më 12 qershor dhe ish sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright dhe Hillari Klinton do t’i bëhet një pritje madhështore nga ish presidentët e vendit, Fatmir Sejdiu, Behxhet Pacolli, Atifete Jahjaga dhe kryetari aktual, Hashim Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri shqiptar, Edi Rama pas tërmeteve të ndodhura në vend thotë do të jemi me kapacitet të plotë

Kryeministri shqiptar, Edi Rama pas tërmeteve të ndodhura në vend thotë do të jemi me kapacitet të plotë për çdo rast

Është mbajtur mbledhja urgjente e qeverisë shqiptare e cila u bë pas tërmetit të rënë. ...