KEK
Fillimi / Lajmet / Janë ftuar nga Gjykata Speciale edhe tre luftëtarë dhe eprorë të UÇK-së, Nezir Çoçaj, Florim Kllokoqi dhe Sadete Doda
Organizata e Veteranëve të Luftës bën të ditur se kohëve të fundit janë shpeshtuar ftesat nga Gjykata Speciale

Janë ftuar nga Gjykata Speciale edhe tre luftëtarë dhe eprorë të UÇK-së, Nezir Çoçaj, Florim Kllokoqi dhe Sadete Doda

Luftëtarja e lirisë së Kosovës, pjesëtarja e UÇK-së,  Sadete Doda – Shota është ftuara e radhës nga Gjykata Speciale. Bëhet e ditur se ajo do të paraqitet për hetime  më 26 janar në zyrat e EULEX-it, në Fushë Kosovë. Kohë më parë kanë marrë ftesat për hetime në Prokurorinë e Gjykatës Speciale edhe ish eprori i UÇK-së, ish deputeti i PDK-së në Prizren, Nezir Çoçaj si dhe  eprori i UÇK-së, Florim Kllokoqi.

Kontrolloni gjithashtu

Antony Blinken:

Antony Blinken: Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës janë sprova “më e madhe gjeopolike” e shekullit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, deklaroi të mërkurën se marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara ...