KEK
Fillimi / Lajmet / Nol Nushi: Vjosa Osmani e ka shndërruar zyrën e Presidencës në një nëndegë të partisë së Albin Kurtit
Nol Nushi: Vjosa Osmani e ka shndërruar zyrën e Presidencës në një nëndegë të partisë së Albin Kurtit

Nol Nushi: Vjosa Osmani e ka shndërruar zyrën e Presidencës në një nëndegë të partisë së Albin Kurtit

Anëtari i Partisë Socialdemokrate, Nol Nushi, ka folur rreth adresimit të ushtrueses së detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, lidhur me mos cerfitikimit të disa subjekteve politike nga KQZ-ja, duke përfshirë edhe Lëvizjen Vetëvendosje. Ai ka thënë se është hera e parë që një presidente në detyrë është në të njëjtën kohë edhe në garë zgjedhore. Zonja Osmani e ka shndërruar zyrën e Presidencës në një nëndegë të partisë së Albin Kurtit. Është hera e parë që një presidente në detyrë, njëkohësisht është edhe në garë zgjedhore.

Kontrolloni gjithashtu

Antony Blinken:

Antony Blinken: Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës janë sprova “më e madhe gjeopolike” e shekullit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, deklaroi të mërkurën se marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara ...