MIT
kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
Fillimi / Institucionet / Juniku nderon veprimtarin Avdyl Brahim Hoxha

Juniku nderon veprimtarin Avdyl Brahim Hoxha

Vendlindja e veprimtarit Avdyl Brahim Hoxha me një mbledhje komemorative nderoj veprën e profesorit, pedagogut, publicistit, historianit, pajtimtarit nga familja e Odës së Junikut, bashkëqytetarit të dashur nga Juniku Avdyl Brahim Hoxha.

„Sot kemi humbur, jo vetëm prindin, vëllan, mikun, bashkëqytetarin, por edhe një veprimtarë të palodhur të çështjes kombëtare, profesorin, akademikun dhe interpretuesin burimor të Kanunit të Lekë Dukagjinit dhe traditave e zakoneve shqiptare“.-u shpreh para të pranishmëve kryetari i Komunës së Junikut Agron Kuçi

Lavdi jetës dhe veprës së Avdyl Brahim Hoxhës!

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Haliti vizitoi punimet në ndërtimin e parkut në Pozheran dhe asfaltimin e një rruge në fshatin Sllatinë të Poshtme

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Vitisë, Naim ...