Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Kadri Veseli: Ne nuk i kemi dërguar 72 lëndë të korrupsionit për Isa Mustafën në prokurori, por Vetëvendosja
Kadri Veseli: Ne nuk i kemi dërguar 72 lëndë të korrupsionit për Isa Mustafën në prokurori, por Vetëvendosja

Kadri Veseli: Ne nuk i kemi dërguar 72 lëndë të korrupsionit për Isa Mustafën në prokurori, por Vetëvendosja

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të Kosovës, Kadri Veseli, ka mbajtur një tubim edhe në qytetin e Pejës. Ai ka thënë se vetëm pak ditë na ndajnë nga vendimmarrja qytetare që do të jetë referendum popullor. “Nuk ka qytet që është në mënyrë më natyrale i ndërlidhur me platformën e PDK-së për ekonomi se Peja. Ky qytet i ka ndërmarrësit më mëdhenj në Kosovë. Nuk ka adresë politike më të qëndrueshme, më përkrahëse për ndërmarrësit se vizioni ynë, platforma e Dekadës së Re dhe e Partisë Demokratike të Kosovës”, ka thënë Veseli.  “Nuk është në të mirën e Kosovës të ketë një koalicion të korrupsionit dhe izolimit. Shefit të LDK-së i them miqësisht si profesor dhe si intelektual, se edhe ai e dinë sikurse unë, sepse kemi qenë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e dinë se çfarë qëndrimi ka Amerika për Kurtin dhe çfarë e ka Kurti për Amerikën. Nuk i kemi dërguar ne 72 lëndë të korrupsionit për Isa Mustafën në prokurori. A i duhet koalicioni i izolimit dhe korrupsionit Kosovës? A i sjellë perspektivë Kosovës koalicioni i izolimit dhe korrupsionit?”, është shprehur Veseli, duke komunikuar me simpatizantët e PDK-së.

Kontrolloni gjithashtu

Natyra Kuçi: Një nga arsyet që PSD u “ndëshkua” në zgjedhjet e 6 teorit ishte edhe koalicioni me AAK-në

Natyra Kuçi: Një nga arsyet që PSD u “ndëshkua” në zgjedhjet e 6 teorit ishte edhe koalicioni me AAK-në

Në Partinë Socialdemokrate e kanë pranuar që kanë bërë gabim që iu bashkuan Aleancës për ...