leoni

Katër deputetët e Vetëvendosje pritet të paraqiten sot para gjykatës për rastin e hedhjen gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës

Katër deputetët e Vetëvendosje pritet të paraqiten sot para gjykatës për rastin e hedhjen gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës

Katër deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje pritet të paraqiten sot para Gjykatës Themelore të Prishtinës, për rastin e hedhjes së gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Seanca e 10 tetorit lidhur me këtë rast ishte shtyrë për shkak të mungesës së Albin Kurtit. Ndryshe, deputetët që do të paraqiten para Gjykatës janë Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Faton Topalli dhe Donika Kadaj-Bujupi.

Kontrolloni gjithashtu

Josep Borrell, në seancën e KS të OKB-së ka folur edhe për propozimin franko-gjerman dhe për dialogun Kosovë-Serbi

Josep Borrell, ka kërkuar që Kosova e Serbia të angazhohen në dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja në mirëbesim dhe kompromis

Përfaqësuesi i Lartë evropian, Josep Borrell, ka kërkuar që Kosova dhe Serbia të angazhohen në …