KEK
Fillimi / Lajmet / Komanda Ushtarake Amerikane në Evropë ka dhuruar sisteme të zbulimit për FSK-në në vlerë, 190 mijë dollarë
Komanda Ushtarake Amerikane në Evropë ka dhuruar sisteme të zbulimit për FSK-në në vlerë, 190 mijë dollarë

Komanda Ushtarake Amerikane në Evropë ka dhuruar sisteme të zbulimit për FSK-në në vlerë, 190 mijë dollarë

Komanda Ushtarake e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Evropë,  ka dhuruar sisteme të zbulimit për FSK-në në vlerë prej 190 mijë dollarë. Ambasada amerikane në Prishtinë përmes një postimi në Twitter ka njoftuar se pajisjet moderne do të shërbejnë për të mbrojtur qytetarët e Kosovës  “Duke e fuqizuar FSK-në për t’i mbrojtur më mirë të gjithë kosovarët, javën e kaluar, duke iu falënderuar Komandës Ushtarake të ShBA-së në Evropë, Ambasada e ShBA-së në Prishtinë dhuroi donacion prej mbi 190 mijë  dollarësh të sistemeve të zbulimit me rreze iks dhe pajisje të tjera, përderisa i ka trajnuar pjesëtarët e Njësisë për Asgjësimin e Mjeteve Shpërthyese të FSK-së për përdorim të duhur të këtyre sistemeve”, thuhet në postimin e ambasadës amerikane, në Prishtinë.

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...