MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendos që në rezultatet përfundimtare të pranohen edhe votat e Runikut
KQZ: Rinumërimi i më shumë se 1 400 vendvotimeve mund të përfundojë më herët se sa që ishte pritur

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendos që në rezultatet përfundimtare të pranohen edhe votat e Runikut

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme me 6 vota pro dhe 3 abstenime ka votuar rekomandimin e Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve që të hyjnë në rezultatet përfundimtare votat e një vendvotimi në fshatin Runik të Skenderajt. Burim Ahmetaj, koordinatori në QNR gjatë raportimit në mbledhjen e KQZ-së, theksoi se këto fletëvotimet duhet të procesohen nga KQZ-ja dhe të hyjnë në rezultatet përfundimtare. Ai tha se në dy rekomandimet nuk cenohet renditja e subjekteve politike dhe nuk ka efekt në numrin e kandidatëve të këtyre subjekteve. KQZ ka shqyrtuar vetëm këtë pikë të rendit të ditës.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa nuk do të takohen sot për të biseduar rreth koalicioni

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa nuk do të takohen sot për të biseduar rreth koalicionit

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka njoftuar se nuk do të takohet sot me ...