Komuna e Vitisë me rastin e 28 Nëntorit bënë homazhe në varrezat e dëshmorëve në Viti

Me rastin e 28 Nëntorit-Ditës së Pavarësisë së Republikës së Shqipërisë dhe Flamurit Kombëtar Shqiptarë sot janë bërë fillimisht homazhe në varrezat e dëshmorëve në Viti, ku pos përfaqësuesve komunal kanë marrë pjesë edhe familjet e dëshmorëve,organizatat e dala nga lufta e UÇK-së, përfaqësuesit e subjekteve politike, policisë, veteranëve dhe të tjerë. Me pas për nder të kësaj dite sit do të mbahen edhe garat me Motokrosa nga Klubi “Motokros Vitia, në vendin e quajtur Cernel të Gjylekarit. Ndonëse ishte paraparë që përmbyllja e aktiviteteve të bëhet me Koncertin festiv në Shtëpinë e Kulturës “Gursel e Bajram Sylejmani” në Viti kjo është anuluar shkaku i ngjarjeve të fundit në vend.

May be an image of 7 people, people standing and outdoors

Kontrolloni gjithashtu

Qytetarët e Junikut i përgjigjen thirrjes për dhurim të gjakut

Sot në qendrën e mjekësisë familjare “ Dr. Ali Hoxha “ në Junik, është mbajtur …