MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
Fillimi / Institucionet / Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport Rexhep Hoti, dhuroi pako me libra për nxënësit fitues të komunës së Skenderajt

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport Rexhep Hoti, dhuroi pako me libra për nxënësit fitues të komunës së Skenderajt

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Republikës së Kosovës, Rexhep Hoti, dhuroi pako me libra për nxënësit fitues të komunës së Skenderajt. Pakot me libra janë shpërndarë për të gjithë nxënësit fitues në Garat e Mendimit Kritik dhe Kreativitetit Kulturor si dhe në Garat Nacionale të Diturisë, të organizuara në nivel shkolle, komune dhe shteti. Ceremoninë e ndarjes së pakove me libra për fituesit e hapi drejtori i DKA-së, Bekim Latifi, i cili në emër të kryetarit të komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, e falënderoi Koordinatorin Nacional për këto dhurata stimuluese për nxënësit fitues të komunës së Skenderajt. Drejtori i DKA-së, gjithashtu shprehu gatishmëri për bashkëpunim të vazhdueshëm me këtë institucion shtetëror edhe në të ardhmen, me qëllim të interesit të sigurimit të cilësisë së arsimit për nxënësit e komunës së Skenderajt. Me këtë rast, edhe Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport, Rexhep Hoti, pasi i uroi nxënësit e komunës së Skenderajt për sukseset e arritura, theksoi: “Se ju po shpërbleheni me këto libra sepse përmes leximit keni mundësi të arrini gjërat më të bukura në jetë”.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri Abdixhiku priti në takim ambasadoren e Kroacisë

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, ka pritur në takim ambasadoren e Kroacisë në ...