tv dielli
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Kosnett: Mbështetja e SHBA-ve për Kosovën dhe Serbinë në procesin e dialogut kërkon bashkëpunim dhe punë ekipore
Philip Kosnett: Jam i kënaqur ta shoh Kuvendin duke mbajtur seancën e mocionit të votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti

Kosnett: Mbështetja e SHBA-ve për Kosovën dhe Serbinë në procesin e dialogut kërkon bashkëpunim dhe punë ekipore

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për vizitën që sot në Kosovë do ta realizojnë përfaqësuesi special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell dhe përfaqësuesin e Ballkanit, Matthew Palmer. Përmes një postimi në Twitter, ai ka thënë se mbështetja e SHBA-ve për Kosovën e Serbinë në dialog, kërkon bashkëpunim dhe punë në ekip, shkruan lajmi.net. Ka konfirmuar vizitën që dy përfaqësuesit do të bëjnë sot në Kosovë. “Mbështetja e SHBA-ve për Kosovën dhe Serbinë në procesin e dialogut kërkon bashkëpunim dhe punë në ekip. Përfaqësuesi Special, Richard Grenell, dhe Matt Palmer bashkë në Berlin. Të dy do ta vizitojnë Kosovën”, ka thënë ai. Grenell e Palmer pritet të takohen sot me presidentin Thaçi.

Kontrolloni gjithashtu

Shqiptarët e Kosovës Lindore, ndjehen të lënë pas dore nga Shqipëria e Kosova edhe në kohën e pandemisë

Shqiptarët e Kosovës Lindore, ndjehen të lënë pas dore nga Shqipëria e Kosova edhe në kohën e pandemisë

Shqiptarët e Kosovës Lindore, jo rrallë herë kanë mbetur pas dore nga Tirana edhe nga ...