Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Eliot Engel kërkon nga vendet e Bashkimit Evropian që t’i japë Kosovës liberalizimin e vizave
Engel: Komandanti i NATO-s të jetë i kujdesshëm në mënyrën se si e komenton raportin e Aleancës më Serbinë

Eliot Engel kërkon nga vendet e Bashkimit Evropian që t’i japë Kosovës liberalizimin e vizave

Kryesuesi i Komisionit për Punë të Jashtme në Kongresin amerikan, Eliot L. Engel i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian të certifikojë planin e liberalizimit të vizave dhe t’i japë Kosovës liberalizimin e vizave. Në letrën dërguar presidentit të Komisioni Evropian, presidentit të Këshillit të Evropës, si dhe krerëve të 28 shteteve të Bashkimit Evropian, Engel ka kërkuar plotësimin e rekomandimit të Komisionit për të lejuar liberalizimin e vizave për kosovarët, me të njëjtat standarde që BE ia ka akorduar fqinjëve të Ballkanit. Letra është nënshkruar gjithashtu nga Komiteti i Çështjeve të Jashtme, përkatësisht republikani Michael McCaul.

Kontrolloni gjithashtu

Më 1 prill të vitit 1981

Më 1 prill të vitit 1981, kishte shpërthyer në Prishtinë demonstrata e tretë masive pas 11 dhe 26 marsit të po atij viti

Më 1 prill  të vitit 1981, kishte shpërthyer në Prishtinë demonstrata e tretë masive pas ...