KEK
Fillimi / Institucionet / KREMTIMI I 12 VJETORIT TË SHPALLJES SË PAVARËSISË SË KOSOVËS NË JUNIK

KREMTIMI I 12 VJETORIT TË SHPALLJES SË PAVARËSISË SË KOSOVËS NË JUNIK

Në vigjilje të 12 Vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës Komuna e Junikut kremton 12 Vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, fillimisht duke nderuar të rënët për liri me homazhe pranë lapidarit në Qendër të Junikut, për të vazhduar me seancën solemne në sallën e kuvendit dhe koncertin festiv të përgatitur nga artistët e rinj të Junikut që përformuan me pika të ndryshme artistike. Kryetari Kuçi në fjalën e tij para qytetarëve në seancën solemne vlerësoj lartë rrugëtimin deri në arritjen e idealit për liri dhe pavarësi, duke shprehur motivin për të vazhduar angazhimin për shtetndërtim dhe njëherit shprehi krenarin dhe mirënjohjen për kontributdhënësit ndër vite dhe brezat e ri që janë premtues për një shtet të ri të formuar në frymë evropiane. Kremtimi i 12 Vjetorit të Pavarësisë përmbyllet me Turnirin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës në futboll të vogël (futsal) organizuar nga të rinjtë e Junikut, të dielën me 16 Shkurt 2020, në Palestrën Sportive Ereniku.

Kontrolloni gjithashtu

Në prag të inaugurimit të presidentit të SHBA-së, kryetari Haliti në shenjë respekti vendosi lule në memorialin e Beau Biden, djalit të ndjerë të presidenti amerikan dhe të diplomatit Richard Holbrooke

Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti, me bashkëpunëtor kanë vendosur sot kurora lule në ...