vipa
driloni com
Fillimi / Lajmet / Kryekuvendari Veseli: Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës në të gjitha proceset e saj historike
Kryekuvendari Veseli: Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës në të gjitha proceset e saj historike

Kryekuvendari Veseli: Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës në të gjitha proceset e saj historike

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka falënderuar shtetin dhe popullin slloven për përkrahjen e vazhdueshme për Republikën e Kosovës. Gjatë hapjes së seancës solemne për nder të vizitës së kryetarit të Sllovenisë në Kosovë, Borut Pahor, kryeparlamentari Veseli tha se Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës “Vizita e Presidentit Pahor në Kosovë është dëshmi e partneritetit dhe miqësisë që kemi ndërtuar në mes dy shteteve tona. Sllovenia në vazhdimësi ka qenë përkrah Kosovës në të gjitha proceset e saj historike. Duke pasur këtë mbështetje sot Kosova ndihet më e sigurtë dhe më e fuqishme në rrugën e saj evro-atlantike”, tha kryeparlamentari Veseli. Ai theksoi se adresimi i presidentit slloven Borut Pahor në Kuvendin e Kosovës shpreh më se miri frymën e partneritetit dhe bashkëpunimit mes dy vendeve.

Kontrolloni gjithashtu

Dëmet e shkaktuara nga vërshimet në Therandë mund të arrijnë në miliona euro

Dëmet e shkaktuara nga vërshimet në Therandë mund të arrijnë në miliona euro

Kryetari i Komunës së Therandë, Bali Muharremaj, ka paralajmëruar se dëmet nga vërshimet e fundit ...