kek
mbpzhr 2018
valamobile
MIT
akp deri me 5 maj
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Haradinaj: Hasan Prishtina i ka dhënë kahje historisë së re dhe përpjekjeve tona për liri e dinjitet
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj thotë se rritja e pagave në sektorin publik po merret më shqetësim nga bizneset

Kryeministri Haradinaj: Hasan Prishtina i ka dhënë kahje historisë së re dhe përpjekjeve tona për liri e dinjitet

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka kujtuar sot heroin e kombit Hasan Prishtina në 85 vjetorin e vrasjes së tij. Ai e ka vlerësuar atë si një ndër figurat më të njohura të kombit shqiptar që i ka dhënë kahje historisë dhe përpjekjeve tona për liri e dinjitet.

“Në 85 vjetorin e vrasjes së tij, me krenari e kujtojmë Hasan Prishtinën, një ndër figurat më të njohura të kombit shqiptar. Hasan Prishtina, organizator i kryengritjeve të pareshtura në Kosovë kundër shtypjes së regjimeve të huaja mbi shqiptarët, i ka dhënë kahje historisë së re dhe përpjekjeve tona për liri e dinjitet. Sot, e nderojmë figurën e vizionarit dhe përndritësit në ballë të kombit, atdhetarit të angazhuar për kauzën e shqiptarëve, shtetin e pavarur dhe të fortë, i cili na frymëzon edhe sot në rrugëtimin tonë prosperues”, ka shkruar Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Avdullah Hoti: Nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se për ...