KEK
Fillimi / Lajmet / Avdullah Hoti po e viziton Tiranën, pritet me nderime të larta shtetërore nga garda kombëtare shqiptare
Kryeministri Hoti po e viziton Tiranën, pritet me nderime të larta shtetërore nga garda kombëtare shqiptare

Avdullah Hoti po e viziton Tiranën, pritet me nderime të larta shtetërore nga garda kombëtare shqiptare

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti po viziton sot Shqipërinë. Ai atje është pritur me nderime të larta shtetërore nga garda kombëtare shqiptare. Takimin e parë, Hoti po e zhvillon me homologun e tij, Edi Rama, teksa më vonë gjatë ditës ai do të takohet edhe me liderë të tjerë përfshirë edhe ata të opozitës. Vizita e Hotit në Shqipëri është e para në cilësinë e kryeministrit, dhe vjen dy ditë pasi që Edi Rama qëndroi për vizitë në Kosovë.

Kontrolloni gjithashtu

Evgjeni Thaçi: Fshehja e letrës së z. Simmons është veprim skandaloz i kryetarit të Komisionit për Legjislacion, Shkemb Manaj

Evgjeni Thaçi: Fshehja e letrës së z. Simmons është veprim skandaloz i kryetarit të Komisionit për Legjislacion, Shkemb Manaj

Deputetja e PDK-së, Evgjeni Thaçi, ka drejtuar  kritika realiste dhe të dëshmuara për kryetarin e ...