Ramush Haradinaj: Kushtetua e Kaçanikut është nga më të avancuarat në rajon për rrethanat kohore e pafajshme, por askush nuk u dënua për vrasjen e tyre

Kryeministri i dorëhequr Haradinaj dhe ish-kryekuvendari Krasniqi intervistohen sot në Hagë

Kryeministri i dorëhequr i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot do të merret në pyetje nga Prokuroria Speciale për Krime Lufte në Kosovë. Ftesa për t’u intervistuar bëri që Haradinaj të dorëhiqet nga pozita e shefit të ekzekutivit kosovar. Po ashtu, edhe ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, sot do të paraqitet tek e njëjta prokurori e cila vepron në Hagë. Të dy ish-liderët e UÇK-së udhëtuan dje drejt Holandës. Ndërsa, pak para nisjes drejt Hagës, Haradinaj tha se po udhëton për t’u intervistuar nga Dhomat e Posaçme në Hagë si qytetar i Republikës së Kosovës. Ai shtoi se me nder ka mbrojtur të drejtën tonë, dje, sot dhe do ta mbrojë gjithmonë.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Miroslav Lajçak: Gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor janë në procese të ndryshme të pranimit në BE

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë aktive në Konferencën e …