KEK
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Rama: Kalojnë 24 orë pa asnjë të sëmurë me Covid-19 të paraqitur në spitalet e Shqipërisë
Kryeministri Rama: Kalojnë 24 orë pa asnjë të sëmurë me Covid-19 të paraqitur në spitalet e Shqipërisë

Kryeministri Rama: Kalojnë 24 orë pa asnjë të sëmurë me Covid-19 të paraqitur në spitalet e Shqipërisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shpërndarë në faqen e tij zyrtare në Facebook një lajm të mirë për sa i përket luftës kundër pandemisë, që javët e fundit po njeh një ulje të statistikave. Sipas postimit të kryeministrit, gjatë 24 orëve të fundit asnjë pacient i infektuar është paraqitur në spitalin Infektiv të kryeqytetit. “Sapo kanë kaluar 24 orët e para pa asnjë të sëmurë me Covid të paraqitur në dyert e Spitalit Infektiv qysh nga marsi i vitit 2020”, shkruan kryeministri. Ditën e djeshme vendi regjistroi 2 viktima dhe 67 të infektuar, ndërkohë që në spitalet COVID po trajtohen 104 pacientë, 11 në terapi intensive, nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar, dhe të shëruarit në 24 orët e fundit janë 891.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj: Zgjedhja e kryetarit të ri nuk është përpjekje për ta zëvendësuar liderin e kësaj partie që është në Hagë

Enver Hoxhaj dha dorëheqjen e tij dhe të kryesisë së PDK-së deri në Konventën e 3 korrikut

Kryetari në dorëheqje i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj në një konferencë për media ...