Kryetari Haliti takoi 28 organizata përfituese të subvencioneve

Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe drejtori për Kulturë, Rini e Sport, Valmir Sahiti, kanë pritur në takim përfaqësuesit e organizatave, shoqërive kulturo-artistike, klubeve sportive e të tjerë, të cilët janë përfitues të subvencioneve të drejtorisë së Kulturës. Kryetari Haliti, i ka përgëzuar organizatat për punën dhe rezultatet e treguara deri më tani dhe potencoi se komuna e Vitisë do të ofrojë përkrahjen e vazhdueshme për të gjithë, duke synuar progres dhe rritje të buxhetit për ta, në vitet në vijim.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Nura bënë homazhe pranë lapidarëve të vëllezërve Bytyqi në SHBA

Kryetari i komunës së Skenderajt Fadil Nura, gjatë vizitës që po e zhvillon në SHBA, …