KEK
Fillimi / Institucionet / Kryetari Haliti, uron komunitetin romë, në Ditën Ndërkombëtare të tyre

Kryetari Haliti, uron komunitetin romë, në Ditën Ndërkombëtare të tyre

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Romëve, Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka uruar komunitetin rom në ditën e tyre.

“Kjo ditë shënon kremtimin e historisë, traditave dhe kulturës rome dhe synon ndërgjegjësimin për sfidat me të cilat përballet ky komunitet në gjithë botën. Në emër të Institucioneve komunale dhe gjithë qytetarëve të komunës së Vitisë, ju uroj Ditën Ndërkombëtare të Romëve”, thuhet në urimin e kryetarit Haliti.

Kontrolloni gjithashtu

Përkujtohet në Smirë ish-deputeti Hysni Salihu

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, me bashkëpunëtorë, përfaqësues të fshatit Smirë, familjarë e ...