MIT
kek
Airport Adem Jashari
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi udhëton për në Gjermani, ku do të marr pjesë në Konferencën e Mynihit
Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi udhëton për në Gjermani, ku do të marr pjesë në Konferencën e Mynihit

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi udhëton për në Gjermani, ku do të marr pjesë në Konferencën e Mynihit

Kryetari i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar sot për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Munihut. Siç thuhet në njoftim, në margjinat e Konferencës së Sigurisë së Munihut, presidenti Thaçi do të ketë takime të ndryshme bilaterale, ndër të tjera edhe me senatorët amerikanë Ron Johnson dhe Chris Murphy, me Ndihmëssekretarin e Departamentit të Shtetit, Philip Reeker, pastaj me Drejtorin Politik të Ministrisë së Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Richard Moore, si dhe me Ministrin e Jashtëm të Sllovakisë, Miroslav Lajçak. Po ashtu, Thaçi në kuadër të kësaj konference do ta takojë edhe të dërguarin e posaçëm të Trumpit për dialogun Kosovë – Serbi, ambasadorin Richard Grenell.

Kontrolloni gjithashtu

Kadaj-Bujupi: Prej mobilizimit për marrjen e meritave për njohjen nga Xhamajka, kaluan tek shmangia e përgjegjësisë

Kadaj-Bujupi: Prej mobilizimit për marrjen e meritave për njohjen nga Xhamajka, kaluan tek shmangia e përgjegjësisë

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi, e ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje dhe ...