Fillimi / Lajmet / Kryetari i Lëvizjes, URA, Dritan Abazoviq, aktualisht zëvendës-kryeministër në Malin e Zi, mund të jetë kryeministër i ardhshëm
Dritan Abazoviq

Kryetari i Lëvizjes, URA, Dritan Abazoviq, aktualisht zëvendës-kryeministër në Malin e Zi, mund të jetë kryeministër i ardhshëm

Kryetari i Lëvizjes Qytetare URA, Dritan Abazoviq, aktualisht zëvendëskryeministër në Malin e Zi, do të jetë kryeministri i ardhshëm i këtij vendi. Burime brenda kësaj lëvizje bëjnë të ditur për arbresh.info se qeveria e udhëhequr nga Zdravko Krivokapiq do të rrëzohet duke ardhur në krye të ekzekutivit malazez Abazoviqi. “Dakordimi është me Gjukanoviqin, dhe do të bëhet. Abazoviqi e ka paralajmëruar qeverinë publikisht”, thotë ky burim për arbresh.info. Partia Demokratike e Socialistëve të Malit të Zi, e Milo Gjukanoviqit, aktualisht është partia më e madhe opozitare me 30 ulëse në Parlamentit e Malit të Zi. Tri parti tjera më të vogla kanë nga tre deputetë dhe një deputet është i pavarur. URA e Abazoviqit ka katër ulëse në Parlament.

Kontrolloni gjithashtu

Nga testimi i 7.946 mostrave, 1.067 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin korona

Sot nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 3 mijë e 206 raste të reja, ndërsa janë shëruar 317 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë ...