Fillimi / Lajmet / Tensionet mes Bashës e Berishës u acaruan pas vendimit për ta përjashtuar Berishën nga grupi parlamentar i PD-së
Tensionet mes Bashës e Berishës u acaruan pas vendimit për ta përjashtuar Berishën nga grupi parlamentar i PD-së

Tensionet mes Bashës e Berishës u acaruan pas vendimit për ta përjashtuar Berishën nga grupi parlamentar i PD-së

Tensionet mes kryetarit të PD-së  Lulzim Basha dhe të përjashtuarit, Sali Berishës janë rritur ndjeshëm ditët e fundit pas vendimit të Bashës për ta përjashtuar Berishën nga grupi parlamentar i PD-së. Ndërkohë situata e krijuar mes dy figurave kryesore të PD-së, vihet re edhe në rrjetet sociale. Në një kërkim të thjeshtë në “Instagram”, shikojmë se Basha e ka hequr Berishën dhe nuk e ndjek, por ndjek vetëm gruan e tij, amabasadoren amerikane, departamentin e shteti dhe liderët amerikanë.

 

Kontrolloni gjithashtu

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes së FSK-së mori pjesë në takimin vjetor me delegacionin e Forcave të Armatosura të Gjermanisë

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes së FSK-së mori pjesë në takimin vjetor me delegacionin e Forcave të Armatosura të Gjermanisë

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes dhe i FSK-së mori pjesë në takimin vjetor bilateral ...