Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, sot do të qëndrojë në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë

Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj sot do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në Kosovë, Kjo është edhe vizita e parë e e z.Begaj në cilësinë e kryetarit të Shqipërisë.  Gjatë kësaj vizite, Bajram Begaj do të takohet dhe do të zhvillojë bisedime me liderët institucionalë dhe kryetarë të partive politike të Kosovës. Në kuadër të kësaj vizite, Begaj  do të takohet me kryetaren, Vjosa Osmani, kryeministrin, Albin  Kurti dhe me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Humolli

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Fatmir Humolli, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, lidhur me grevën në arsim

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fatmir Humolli është cituar të ketë deklaruar se Qeveria është …