tv dielli
Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Institucionet / Kryetari Jashari kujton dëshmorët Ilir Lushtaku, Sadik Haziri, Mustafë Qorraj , Zeqir e Isuf Mulaj dhe Ismet Spahiu, në 21 vjetorin e rënies së tyre

Kryetari Jashari kujton dëshmorët Ilir Lushtaku, Sadik Haziri, Mustafë Qorraj , Zeqir e Isuf Mulaj dhe Ismet Spahiu, në 21 vjetorin e rënies së tyre

Me rastin e 21 vjetorit të rënies herioike të luftetarit të orëve të para, dëshmorit, Ilir Lushtaku, kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari, ka kujtuar luftën dhe sakrificën e tij për Kosovën.

Po ashtu në këtë datë nderojmë edhe dëshmorët Sadik Haziri, Mustafë Qorraj , Zeqir e Isuf Mulaj dhe Ismet Spahiu, në 21 vjetorin e rënies së tyre për lirinë e vendit.

Lavdi e përjetshme për të gjithë dëshmorët dhe martirët e lirisë!

Qoftë i pa harruar kujtimi për ta! Ka thënë me këtë rast kryetari Jashari përmes mjë postimi të tij në Facebook.

Kontrolloni gjithashtu

Donatorët e ndryshëm po ndihmojnë familjet në nevojë në Malishevë dhe QKMF-në

Situata e krijuar nga pandemia me COVID-19, ka bërë që shumë familje të kenë nevojë ...