Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
kek
MIT
Fillimi / Institucionet / Kryetari Latifi ka vizituar festivalin AgroFesta

Kryetari Latifi ka vizituar festivalin AgroFesta

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi ka vizituar festivalin AgroFesta, një organizim i krushjanëve që feston kultivimin dhe traditën e perimekulturës në këtë rajon. Komuna e Rahovecit sivjet ka rritur mbështetjen për këtë festival i cili tashmë është tradicional dhe i cili po i sjell Krushës e Rahovecit vizitorë nga anembanë Kosova. Kjo përkrahje dëshmon fokusimin tonë serioz për fermerin dhe bujqësinë. Fermerët në përgjithësi dhe gratë fermere në veçanti, me prodhimet e tyre që kanë destinacion Kosovën dhe shtetet e jashtme, tregojnë se Kosova ka kapacitete të larta për të prodhuar produkte cilësore, tha kryetari Latifi. I jam shumë mirënjohës qytetarëve të Krushës së Madhe dhe organizatorëve për promovimin e vlerave të këtij fshati dhe Rahovecit në përgjithësi, diçka që të gjithë neve na bënë shumë krenarë, ka thënë ndër të tjera kryetari Latifi!

Kontrolloni gjithashtu

Njoftim publik lidhur me mbajtjen e mbledhjes së dhjetë të rregullt të Kuvendit Komunal të Rahovecit

Njoftohen qytetarët e Komunës së Rahovecit, se mbledhja e dhjetë  e rregullt e Kuvendit Komunal ...