Thaçi: Ngecjet e identifikuara në raportin e Departamenti Amerikan të Shtetit duhet të merren seriozisht nga Kosova

Kryetari Thaçi: Zgjedhjet lokale, sukses i radhës në forcimin e demokracisë

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se mbarëvajtja e zgjedhjeve lokale të 22 tetorit ishte një sukses i radhës në forcimin e demokracisë dhe shtetit tonë. Ai ka përgëzuar qytetarët që treguan kulturë të lartë demokratike në këtë proces zgjedhor.

“Përgëzoj të gjithë qytetarët e Kosovës që treguan kulturë të lartë demokratike, organizatorët, partitë politike, monitoruesit dhe mediet që ishin të palodhshëm për të siguruar një proces zgjedhor që përmbush të gjitha standartët evropiane”, ka shkruar kryetari Thaçi në llogarinë e vet në “Facebook”.

Kontrolloni gjithashtu

Zërat e “ndërgjegjes” së dy profesorëve: Blerim Latifi dhe Muhamet Hamiti për dhunën izraelite kundër palestinezëve

Të paktën 178 palestinezë u vranë dhe 589 u plagosën nga sulmet ajrore të forcave izraelite kundër popullatës civile

Dje, Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken u takua me disa udhëheqës të vendeve arabe …