MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
Fillimi / Lajmet / Albin Kurti: Programi i Lëvizjes në qendër ka krijimin e vendeve të reja të punës dhe ku ka sundim të ligjit
Kurti: Programi i Lëvizjes në qendër ka krijimin e vendeve të reja të punës dhe shtetndërtimin ku ka sundim të ligjit

Albin Kurti: Programi i Lëvizjes në qendër ka krijimin e vendeve të reja të punës dhe ku ka sundim të ligjit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një prezantim para 120 studentëve ndërkombëtarë nga Universiteti i Vjenës dhe ai i Venedikut, ka thënë se programi zhvillimor i Lëvizjes në qendër ka krijimin e vendeve të reja të punës dhe shtetndërtimin demokratik ku ka sundim të ligjit. Kurti ka folur për situatën aktuale politike në vend, duke sqaruar rëndësinë e zgjedhjeve të 6 tetorit, arsyet e vonesës për formimin e institucioneve të reja dhe përpjekjet që po bëhen për formimin e tyre. Ai paraqiti para studentëve programin zhvillimor të Lëvizjes që në qendër ka krijimin e vendeve të reja të punës dhe shtetndërtimin demokratik ku ka sundim të ligjit. Prioritet i qeverisë së re se do të jetë forcimin i shtetit dhe zvogëlimi i pushtetit, theksoi ai në fjalën e tij.

Kontrolloni gjithashtu

Vietnami jep shpresë për botën, shëron të gjithë personat e prekur nga koronavirusi...

Vietnami jep shpresë për botën, shëron të gjithë personat e prekur nga koronavirusi…

Autoritetet shëndetësore në Vietnam raportojnë se të gjithë pacientët që rezultuan pozitivë me koronavirus në ...