Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Kurti thotë se me kreun e LDK-së, Isa Mustafa po punojnë për një koalicion qeveritar që do ta çkap shtetin nga e keqja
Kurti: Nexhmije Pagarusha ishte bilbil i gëzuar por edhe i trishtë, bilbil poshtë një shteti që ishte në diktaturë

Kurti thotë se me kreun e LDK-së, Isa Mustafa po punojnë për një koalicion qeveritar që do ta çkap shtetin nga e keqja

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti tha se me kreun e LDK-së po punojnë për një koalicion qeveritar që do ta çkap shtetin nga e keqja. Këtë deklaratë të shkurtër Kurti e ka dhënë para se të fillojë takimin me kryetarin e LDK-së Isa Mustafa dhe kandidaten për kryeministre nga kjo parti Vjosa Osmani.n Takimi i Kurtit me Mustafën dhe Osmanin po mbahet në njërin nga hotelet e Prishtinës ku pritet që të diskutojnë për arritjen e një marrëveshje për koalicion pas zgjedhjeve të 6 tetorit ku Vetëvendosja doli e para.

Kontrolloni gjithashtu

Rukiqi: Pandemia nuk ka ndikuar vetëm në shëndet por edhe në ekonomi, dëmet janë të konsiderueshme

Rukiqi: Pandemia nuk ka ndikuar vetëm në shëndet por edhe në ekonomi, dëmet janë të konsiderueshme

Nga nëntë deri në dhjetë milionë euro në ditë Kosova ka pasur humbje në sektorin ...