MIT KS
Fillimi / Lajmet / Kusari-Lila zotohet për besnikëri ndaj Vetëvendosjes pa përjashtuar mundësinë e shkrijes se tërsishme në të
Kusari-Lila: Nëse LV nuk e donte për partner qeverisës LDK-në, nuk do të kalonte në këtë proces të vështirë

Kusari-Lila zotohet për besnikëri ndaj Vetëvendosjes pa përjashtuar mundësinë e shkrijes se tërsishme në të

Kryetarja e Alternatives, Mimoza Kusari-Lila i quan spekulime dhe jo korrekte të gjitha zërat se ajo pritët të dalë jashtë grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje. Deputetja e zgjedhur nën logon e këtij subjekti i garanton besnikëri partisë së Albin Kurtit në legjislaturën e shtatë, teksa nuk mohon shkrirjen e tërësishme të partisë Alternativa në partinë fituese të zgjedhjeve të 6 tetorit. Ndërsa shprehet optimiste se marrëveshja qeverisëse mes Vetëvendosjes dhe LDK-së do të nënshkruhet shumë shpejt.

Kontrolloni gjithashtu

Nënkryetari i LDK-së, Lufti Haziri thotë se java e ardshme do të jetë vendimtare për Qeverinë e Kosovës

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri thotë se java e ardshme do të jetë vendimtare për Qeverinë e Kosovës

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka ...