KEK
Fillimi / Lajmet / Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që të shkarkohet Bordi i Radio Televizionit të Kosovës
RTK-ja

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që të shkarkohet Bordi i Radio Televizionit të Kosovës

Deputetja Shqipe Pantina në një konferencë për media të mbajtur ka deklaruar  se RTK –ja është bërë shembull i keqmenaxhimit dhe keqpërdorimit të taksave te qytetarëve. “Përkundër faktit që RTK merr nga buxheti 10 milionë euro ne vit asnjëherë nuk ka raportuar se ku i shpenzon këto para. Ky institucion është i zhytur në borxhe dhe ai është 7 milionë euro”, tha Pantina. Sipas saj teksa borxhi rritet RTK ka vazhduar me mbipunësime dhe numri i atyre që marrin paga është 950 euro. Pantina tha se RTK-ja  vazhdon të blejë emisione nga produksione private dhe se ky televizion është shndërruar në instrument të  grupeve dhe klaneve mafioze.

Kontrolloni gjithashtu

Antony Blinken:

Antony Blinken: Marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Kinës janë sprova “më e madhe gjeopolike” e shekullit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, deklaroi të mërkurën se marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara ...