Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Lëvizja Vetëvendosje vazhdon ta kontestojë dhe ta quajë Qeverinë Hoti jolegjitime dhe në shërbim të kryetarit Thaçi
Lëvizja Vetëvendosje vazhdon ta kontestojë dhe ta quajë Qeverin Hoti jolegjitime dhe në shërbim të kryetarit Thaçi

Lëvizja Vetëvendosje vazhdon ta kontestojë dhe ta quajë Qeverinë Hoti jolegjitime dhe në shërbim të kryetarit Thaçi

Lëvizja Vetëvendosje përmes një konference për media, ka kritikuar qeverinë Hoti, e cila sipas kësaj partie politike tash e një muaj u votua me vota të kontestuara. Kjo parti vazhdon ta vlerësojë si jolegjitime dhe në shërbim të kryetarit Thaçi. Anëtarja e kryesisë sëVetëvendosjes Arbërie Nagavci tha qeveria Hoti e ndërtuar me mbështetjen e Thaçit, një ndër vendimet e para të saj ishte heqja e reciprocitetit ndaj Serbisë, duke krijuar kështu pa barazi me vendin tonë. Kurse Hajrulla Çeku theksoi kulmi i kësaj qeverie e formuar nga  kreu i shtetit, është rritja e kabinetit qeveritar, si vazhdimësi e PAN-it, duke zhvatur kështu buxhetin me shpenzime enorme. Ai po ashtu tha se pandemia në Kosovë tashmë ka dalë jashtë kontrollit, duke nxituar Qeveria Hoti me heqjen e masave.

Kontrolloni gjithashtu

Takimi i radhës në Bruksel në mes të kryeministrit Hoti dhe kryetarit serb Vuçiq do të mbahet më 7 shtator

Takimi i radhës në Bruksel në mes të kryeministrit Hoti dhe kryetarit serb Vuçiq do të mbahet më 7 shtator

Më 7 shtator do të mbahet takimi i radhës në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, ...