Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Ftohet për intervistim nga Gjykata Speciale ish-pjesëtari i UÇK-së, tani veterani i luftës, Afrim Bytyqi
Behxhet Pacolli: Asgjë dhe askush nuk mund ta dëmtojë Ushtrinë Çliimtare të Kosovës

Ftohet për intervistim nga Gjykata Speciale ish-pjesëtari i UÇK-së, tani veterani i luftës, Afrim Bytyqi

Gjykata Speciale kundër UÇK-së,  ka ftuar për hetime ish-pjesëtarin e UÇK-së, Afrim Bytyqi. Lajmin e ka bërë me dije kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, por kësaj radhe nuk e ka komentuar vajtjen e tij dhe kthimin fitimtar, në Kosovës, sikur rëndom ka raportuar gjatë një viti.  Tani kur dihet edhe botërisht se Gjykata do të arrestojë madje edhe kryetarin e Kosovës, Hashim Thaçi, krerët e veteranëve po binden se kjo gjykatë nuk do të dështojë por do ta diskreditojë luftën e UÇK-së.

Kontrolloni gjithashtu

PDK: Tolerimi i ushtrisë serbe nga KFOR-i dhe Qeveria e Kosovës është cenim i sovranitetit dhe sigurisë kombëtare

PDK: Tolerimi i ushtrisë serbe nga KFOR-i dhe Qeveria e Kosovës është cenim i sovranitetit dhe sigurisë

Partia Demokratike e Kosovës ka dënuar ashpër prezencën e ushtrisë serbe në territorin e Kosovës. ...