MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Limaj: Institucionet e drejtësisë duhet të reagojnë dhe kriminelët ta marrin dënimin merituar
Fatmir Limaj

Limaj: Institucionet e drejtësisë duhet të reagojnë dhe kriminelët ta marrin dënimin merituar

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka përkujtuar 21 vjetorin e masakrës së Lybeniqit. Ai theksoi se banorët e Lybeniqit dhe fshatrave përreth u vranë mizorisht vetëm pse ishin shqiptarë dhe se 21 vjet pas kryerjes së këtyre krimeve makabre, kryerësit e këtyre krimeve ende nuk kanë marrë ndëshkimin nga ana e institucioneve të drejtësisë. Është koha e fundit kur institucionet e drejtësisë duhet të reagojnë dhe kriminelët ta marrin dënimin merituar. Qeveria dhe delegacioni shtetëror nuk do të lë gurë pa lëvizur, derisa të gjenden kryerësit e krimeve, ka nënvizuar kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri shqiptar, Edi Rama pas tërmeteve të ndodhura në vend thotë do të jemi me kapacitet të plotë

Kryeministri shqiptar, Edi Rama pas tërmeteve të ndodhura në vend thotë do të jemi me kapacitet të plotë për çdo rast

Është mbajtur mbledhja urgjente e qeverisë shqiptare e cila u bë pas tërmetit të rënë. ...