Lopatka: Ballkani Perëndimor nuk duhet të rrëshqasë në destabilitet

Lopatka: Ballkani Perëndimor nuk duhet të rrëshqasë në destabilitet

Ballkani Perëndimor nuk duhet të rrëshqasë në destabilitet, pasi që BE-ja për shkak të ngjarjeve siç është Brexit aktualisht është e preokupuar vetëm me veten, kanë paralajmëruar të mërkurën në Vjenë deputetët e Partisë Popullore të Austrisë. Shefi i grupit parlamentar të kësaj partie, Rajnhold Lopatka tha në konferencën për media se është e rëndësishme që të përmbahet në perspektivën e qasjes, dhe paralajmëroi se në vjeshtë lidhur me këtë do të mbahet konferencë në Parlamentin austriak.

Kontrolloni gjithashtu

Zërat e “ndërgjegjes” së dy profesorëve: Blerim Latifi dhe Muhamet Hamiti për dhunën izraelite kundër palestinezëve

Të paktën 178 palestinezë u vranë dhe 589 u plagosën nga sulmet ajrore të forcave izraelite kundër popullatës civile

Dje, Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken u takua me disa udhëheqës të vendeve arabe …