Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Mathhew Palmer, ka thënë se Amerika është sërish e përqendruar në rajonin e Ballkanit Perëndimor
Palmer: Bisedimet Kosovë - Serbi duhet të çojnë në një marrëveshje gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve

Mathhew Palmer, ka thënë se Amerika është sërish e përqendruar në rajonin e Ballkanit Perëndimor

Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Mathhew Palmer, ka thënë se me emërimin e tij në këtë pozitë, tregon se Amerika është sërish e përqendruar në rajon. Palmer këto komente i ka bërë të hënën në Podgoricë, në takim me kryeministrin e Malit të Zi, Dushko Markoviq. Sipas një komunikate të lëshuar nga Zyra e Markoviqit, Palmer ka thënë se Mali i Zi është shteti më i suksesshëm multietnik në rajon dhe se “nuk është rastësi që Mali i Zi është shteti i parë që viziton pas marrjes së detyrës”. Palmeri është emëruar përfaqësues për Ballkanin nga Departamenti amerikan i Shtetit më 30 gusht.

Kontrolloni gjithashtu

Kurti thotë se gjashtë muaj u bënë nga letra që ia dërgoi Presidentit Trump, mirëpo Thaçi nuk mori përgjigje

Albin Kurti, mendon se ka ardhur koha, “që ta thyejnë qafën”, ata që e dëmtuan Kosovën për shumë vite

Kreu i Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër,  Albin Kurti, në një tubim përballë elektoratit ...