mbpzhr 2018
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Njoftime / Më 12 shtator 2019, në Deçan promovohet libri i Fetnete Ramosajt me informata nga koha e luftës
Më 12 shtator 2019, në Deçan promovohet libri i Fetnete Ramosajt me informata nga koha e luftës

Më 12 shtator 2019, në Deçan promovohet libri i Fetnete Ramosajt me informata nga koha e luftës

Më 12 shtator 2019, në orën 11:00 në Sallën e Kuvendit Komunal në Deçan promovohet libri i Fetnete Ramosajt me informata nga koha e luftës. Promovimi bëhet në ditëlindjen e Fetnetës. Ish-luftëtarja e lirisë, intelektualja, studiuesja e veprimtarja Fetnete Ramosaj është ndarë nga jeta me 5 prill të këtij viti. Ajo është autore e shumë jetëshkrimeve për dëshmorët në monografinë, “Feniksët e lirisë – Dëshmorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, por dhe autore e shumë librave të tjerë.

Kontrolloni gjithashtu

Sot në Lypjan mbahet tubimin promovues i kandidatëve për deputetë të Nismës Socialdemokrate

Sot në Lypjan mbahet tubimin promovues i kandidatëve për deputetë të Nismës Socialdemokrate

Sot në Lypjan mbahet tubimin promovues i kandidatëve për deputetë të Nismës Socialdemokrate.  Tubimi mbahet ...