MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Njoftime / Më 28 nëntor në qendër të qytetit të Gjilanit vendoset shtatorja e re e heroit të kombit, Agim Ramadani
Më 28 nëntor në qendër të qytetit të Gjilanit vendoset shtatorja e re e heroit të kombit, Agim Ramadani

Më 28 nëntor në qendër të qytetit të Gjilanit vendoset shtatorja e re e heroit të kombit, Agim Ramadani

Kryetari i Komisionit për ngritjen e shtatores së heroit të kombit Agim Ramadani “KATANA”, i dalë nga këshilli i fshatit Zhegër dhe Shoqata “Ditët e Agimit”, Muhamet Ajrullahu bënë të ditur se në koordinim të plotë edhe me Komunën e Gjilanit, gjegjësisht organet përkatëse është arritur mirëkuptim për zhvendosjen e shtatores së tanishme dhe vendosjen e asaj të re. Ajo do të vendoset në qendër të Gjilanit në sheshin që mban emrin e këtij kryetrimi, i cili nën emblemën e UÇK-së theu kufirin shqiptaro-shqiptarë më 9 prill të vitit 1999 në Koshare. Kështu sheshi i ri do të jetë nderë dhe krenari jo vetëm për Gjilanin dhe qytetarët por edhe më gjerë. Shtatorja e re tani më është në fazën e finalizimit dhe do të zbulohet më 28 Nëntor 2019 në këtë ditë të shënuar tani më në histori.

Kontrolloni gjithashtu

Festivali Folklorik Gjithëkombtar "RAPSODIA SHQIPTARE" 2019, mbahet me datat 28, 29 dhe 30 dhjetor 2019

Festivali Folklorik Gjithëkombtar “RAPSODIA SHQIPTARE” 2019, mbahet me 28, 29 dhe 30 dhjetor 2019

Kryetari i Skenderajt Bekim Jashari bënë të ditur se Festivalit Folklorik Gjithëkombtar “RAPSODIA SHQIPTARE” 2019, do ...