Isa Mustafa thotë se nuk ka sinjale nga Lëvizja Vetëvendosje për një takim të mundshëm para seancës konstituive

Isa Mustafa: Demarkacioni është punë e kryer dhe mund të shqyrtohet vetëm nëse Mali i Zi ka vullnet për këtë çështje

Përplasje mendimesh ka pasur ndërmjet Albin Kurtit të Vetëvendosjes dhe Isa Mustafës të LDK-së për shkak të demarkacionit, për të cilin Mustafa thotë se është punë e përfunduar. Me hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend, Vetëvendosje nuk arriti ta ndalë demarkacionin me Malin e Zi. Por për rishikimin e kësaj çështje Kurti u zotua ta bëjë porsa ta marrë postin e kryeministrit. Për këtë ambicie ka folur edhe kreu i LDK-së, i cili thekson se çështja e demarkacionit konsiderohet punë e kryer. “Në çoftë se ka vullnet nga Mali i Zi që kjo çështje të shqyrtohet edhe një herë. Por, në pikëpamje juridike legale, marrëveshja është ratifikuar nga të dyja kuvendet e shteteve”, ka thënë Mustafa.

Kontrolloni gjithashtu

OVL-UÇK

Më 12 prill të vitit 1999 në frontet e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë rënë dëshmorët:

Më 12 prill të vitit  1999  në frontet e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës …