Fillimi / Lajmet / Me monton: Në nder të përjetshëm për veprën dhe jetën e tyre, sot në Tërstenik përkujtohen të rënët për liri
Me monton: Në nder të përjetshëm për veprën dhe jetën e tyre, sot në Tërstenik përkujtohen të rënët për liri

Me monton: Në nder të përjetshëm për veprën dhe jetën e tyre, sot në Tërstenik përkujtohen të rënët për liri

Në patroatin e Kuvendit Komunal të Drenasit dhe kryesisë së fshatit Tërstenik sot organizohet ceremoni përkujtimore në 20 vjetorit të të rëneve për liri. Ky aktivitet do të realizohet me monton: Në nder të përjetshëm për veprën dhe jetën e tyre. Aktivitetet përkujtimore fillojnë në orën 10:00 tek përemendorja e dëshmorëve në lagjën Gashani ku do të marrin pjesë përfaqesues të pushtetit local dhe atij qendror. Në orën 10:00  – 10:55 bëhet pritja e pjesëmarrësve në ceremoni. Në orën 11:15 – 11:20 bëhën homazhhe tek varrezat e dëshmorëve në Marinë.

Kontrolloni gjithashtu

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë janë anuluar të gjitha vendimet e ish-ministrit të Jashtëm dhe të Diasporës, Glauk Konjufca

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë janë anuluar të gjitha vendimet e ish-ministrit të Jashtëm, Konjufca

Qeveria e udhëhequr nga Kryeministrit Avdullah Hoti ka marrë vendim bashkë me Ministrinë e Jashtme ...