Mijëra ukrainas kanë marrë pjesë në marshin e mbajtur në Kiev për të manifestuar unitet

Mijëra ukrainas kanë marrë pjesë në marshin e mbajtur në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev për të manifestuar unitet përball agresionit të mundshëm rus. Ukrainasit dolën nëpër qendrën e Kievit në një kolonë, duke brohoritur “Lavdi Ukrainës” dhe duke mbajtur flamuj ukrainas dhe pankarta që thoshin “Ukrainasit do të rezistojnë” dhe “Pushtuesit duhet të vdesin”. “Miku më i mirë i armiqve tanë është paniku në vendin tonë. Dhe të gjitha këto informacione thjesht po shkaktojnë panik dhe nuk mund të na ndihmojnë. Unë nuk mund të pajtohem ose të mos pajtohem me atë që nuk ka ndodhur ende. Deri më tani, nuk ka asnjë luftë në shkallë të plotë në Ukrainë. Ne duhet të jemi gati çdo ditë. Nuk filloi dje. Filloi më 2014, kështu që ne jemi gati dhe kjo është arsyeja pse jemi këtu,” ka theksuar mes tjerash Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskiy, duke iu referuar aneksimit të Krimesë nga Rusia.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Vetëvendosja ka garuar në zgjedhjet e fundit me platformën për punësim dhe drejtësi, jo për rritje pagash

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë sot para deputetëve, në Kuvend,   se pakoja për përballje me …