KEK
Fillimi / Lajmet / Ministri i FSK-së, Haki Demolli kërkon nga Qeveria që të angazhohet në lirimin e Gafurr Dugollit
Haki Demolli

Ministri i FSK-së, Haki Demolli kërkon nga Qeveria që të angazhohet në lirimin e Gafurr Dugollit

Ministri i FSK-së, Haki Demolli, u ka kërkuar ministrive përkatëse të Qeverisë që të vazhdojnë përpjekjet për lirimin e shefit të protokollit të kësaj ministrie, të arrestuar ditë më parë nga Maqedonia sipas një fletë-arreshtimi nga Serbia. Ai po ashtu kërkoi angazhimin e institucioneve të Kosovës që përmes mekanizmave ndërkombëtare të ndalet kjo praktikë e Serbisë, që të mos përsëriten rastet, Ndërkaq ministrja për Dialog, Edita Tahiri tha t’i ketë shkruar BE-së për rastin dhe të ketë kërkuar që rasti të mos trajtohet ashtu siç e ka prezantuar Serbia, por edhe që të ndërpritet kjo praktikë serbe.

Kontrolloni gjithashtu

Krasniqi: 28 Nëntori është festë shumëdimensionale për shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vizituar godinën e Lidhjes Shqiptare të ...