Ministri, Maqedonci, me krerët shtetërorë, gjeneralë e oficerë, bëri homazhe në Kompleksin Memorial, “Adem Jashari”, në Prekaz

Ministri, Maqedonci, me krerët shtetërorë, gjeneralë e oficerë, bëri homazhe në Kompleksin Memorial, “Adem Jashari”, në Prekaz

Ministri i Mbrojtjes,  Ejup Maqedonci, së bashku me krerët e lartë shtetërorë, gjeneralët, oficerët dhe zyrtarët e lartë të Ministrisë së Mbrojtjes dhe të  Forcës së Sigurisë së Kosovës, kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Ai ka deklaruar me këtë rast se  28 Nëntori shënon disa nga  ngjarjet më të rëndësishme të popullit tonë. Shpallja e Pavarësisë dhe ngritja e flamurit në Vlorë, ditëlindja e komandantit legjendar, Adem Jashari dhe dalja publike e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Të tri ngjarjet dhe të gjithë protagonistët e këtyre ngjarjeve tërë jetën e tyre punuan për një komb, një gjuhë dhe një Flamur”, ka shkruar Ministri Maqedonci, i cili me kërë rast ka shkruar: Urime të gjithëve 28 Nëntori, të festojmë e të punojmë bashkë dhe t’i shërbejmë bashkë  kombit tonë!

Kontrolloni gjithashtu

Hoti

Avdullah Hoti: “Ligjëratat” e Albin Kurtit nëpër Irlandën Veriore ishin vetëm pretekst për të ikur nga takimi në Tiranë

Deputeti LDK-së, Avdullah Hoti, ka reaguar lidhur me mos-shkuarjen e kryeministrit Albin Kurti në Tiranë …