leoni

Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj, ka deklaruar se është çështje kohe kur Shqipëria dhe Kosova të bëhen bashkë

Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj, ka deklaruar se është çështje kohe kur Shqipëria dhe Kosova të bëhen bashkë

Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj ka deklaruar se është çështje kohe kur Shqipëria dhe Kosova të bëhen bashkë. Ai, në RTV Dukagjini u shpreh se pengesa më e madhe për shqiptarët janë vetë shqiptarët. Është shumë lehtë me thanë turku e shkjau e greku e me gjet fajin tek të tjerët, sot me duhet me punu dhe me ec përpara. Shumica e pengesave e botës shqiptare sot ose një drejtuesi shqiptar sot, ia bën një shqiptar tjetër. Kështu që duhet me kuptu këtu që këto vite, që Kosova është e lirë dhe e pavarur, e Shqipëria e lirë dhe e pavarur, vetëm ne mund ta pengojmë suksesin”, tha Veliaj. I pyetur se a e sheh Shqipërinë e Kosovën bashkë, Veliaj tha se “unë i kam pa gjithmonë bashkë. Besoj është vetëm çështje e kohe sa më i pa bashkë në Evropë. Kam ndoshta kujtimet më të mira, si njëzet-vjeçar, kur i kam mbushë në Kosovë, në Prishtinë, në Mahallë  të Muhaxherëve”, tha i pari i Tiranës. Veliaj në fund u shpreh se “jam ndoshta kryetar pak më i mirë i Tiranës,  sepse kam jetuar në Prishtinë”.

Kontrolloni gjithashtu

Hoti

Avdullah Hoti: “Ligjëratat” e Albin Kurtit nëpër Irlandën Veriore ishin vetëm pretekst për të ikur nga takimi në Tiranë

Deputeti LDK-së, Avdullah Hoti, ka reaguar lidhur me mos-shkuarjen e kryeministrit Albin Kurti në Tiranë …