MIT
mbpzhr 2018
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Ministrja Hoxha raporton në Komisionin për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike
Ministrja Hoxha raporton në Komisionin për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike

Ministrja Hoxha raporton në Komisionin për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha raportoi sot në Komisionin për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, lidhur me çështjen e liberalizimit të vizave. Para deputetëve, ajo tha se Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret, por që nuk e di se kur do të hidhet në votim në Këshillin e Ministrave. Hoxha shtoi se Franca, Belgjika dhe Holanda kanë hezitime sa i përket liberalizimit të vizave për Kosovën. Hoxha ka thënë se brengë e Francës është migrimi në përgjithësi.

Kontrolloni gjithashtu

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Në një reagim publik të Këshillit të  Prindërve të Kosovës, thuhet se ky Këshilli po ...