mbpzhr 2018
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Niam Maloku është ftuar për intervistim në Gjykatën Speciale
Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, e këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, është ftuar për intervistim në Gjykatën Speciale

Ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Niam Maloku është ftuar për intervistim në Gjykatën Speciale

Eprori i lartë i UÇK-së, gjatë luftës, Naim Maloku është ftuar nga Gjykata Speciale në Hagë për t’u intervistuar në cilësinë e dëshmitarit. Ai ka njoftuar se është ftuar nëpërmjet telefonit por ka bërë të ditur se nuk do të mund të udhëtojë për në Hagë për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore. Maloku ka thënë se angazhimi i tij në UÇK e bën krenar tërë jetën. Ju njoftoj qe sot, përmes telefonit dhe ne gjuhen sllovene, jam kontaktuar nga Gjykata e Hagës me ftese qe te paraqitem ditët ne vijim per intervistim në cilësinë e dëshmitarit. Kjo është hera e parë që unë kontaktohem nga kjo Gjykatë. Angazhimi në përpjekjet e popullit tim për liri, duke qenë oficer i lartë ne të shenjtën UÇK, më bën të ndihem krenar tërë jetën duke lënë trashëgiminë më të çmuar për pasardhësit e mi”, ka shkruar komandant Naim Maloku.

 

Kontrolloni gjithashtu

PSD e shpreh mbështetjen e saj për vendimin e KShC-së për mos akreditimin e tri universiteteve publike

PSD e shpreh mbështetjen e saj për vendimin e KShC-së për mos akreditimin e tri universiteteve publike

Partia Socialdemokrate ka shprehur mbështetjen e saj për vendimin e Këshillit Shtetëror të Cilësisë për ...