Mustafa uron 1 Qershorin: Fëmijët janë pasuria më e madhe e Kosovës

Mustafa uron 1 Qershorin: Fëmijët janë pasuria më e madhe e Kosovës

Kryeministri në detyrë i Kosovës Isa Mustafa, ka uruar 1 Qershorin, Ditën e Fëmijëve. Përmes rrjetit social, Mustafa thotë se institucionet e Kosovës u kanë borxh fëmijëve, që përmes punës dhe përkushtimit t’u hapet perspektiva jetësore. “Fëmijët dhe rinia janë pasuria më e madhe që i ka Republika e Kosovës. Ne iu kemi borxh që përmes punës me ndershmëri dhe përkushtim t’iu hapim perspektivë jetësore, ekonomike, arsimore, edukative…. Urime 1 Qershori, Dita e Fëmijëve”, ka shkruar kryeministri.

Kontrolloni gjithashtu

Shaip Kamberi

Shaip Kamberi nuk ka arritur të fitojë mandatin e deputetit në Kuvendin e Serbisë pas rivotimit që u bë në Tërnoc

Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës ka marrë vetëm 598 vota, ndërkaq Kamberit i duheshin së …